ДЛЯ ЗАПИСУ НА ПРИЙОМ

1 тел.: (362) 62-10-10
2 тел.: +38 (098) 62-10-10-2
3 E-mail: medlife.rivne@ukr.net

ГРАФІК РОБОТИ

Пн-Сб: 9:00 - 20:00
Неділя: 10:00 - 16:00

ЧЕКАЄМО НА ВАС!

Лазерне лікування вен та склеротерапія

by / понеділок, 30 березня 2015 / Published in Корисна інформація

Науково-технічний прогрес привів до революції в лікуванні варикозної хвороби. Фахівцями нашого центру в повсякденну практику впроваджене одне з найсучасніших досягнень в галузі безопераційного лікування . Мова іде про лікування варикозної хвороби нижніх кінцівок за допомогою високоенергетичних лазерів. Лазерне лікування варикозної хвороби не поступається за ефективністю операціям при варикозі. За даними досліджень, більш 95% пацієнтів після лазерної абляції не мають рецидиву 5 і більше років. Враховуючи безболісність, високу ефективність і легкий післяопераційний період лазерне лікування варикозу отримало назву офісної хірургії.

Як проводиться ендовенозна лазерна коагуляція

Перед процедурою флеболог робить розмітку видимих варикозних вен, а фахівець ультразвукової діагностики визначає патологічні венозні скидання, уточнює розмір і хід варикозних вен. Вся процедура проходить під безперервним ультразвуковим контролем. Після правильної установки світлопровода довкола вени, під контролем ультразвуку вводиться слабкий розчин новокаїну або іншого анестетика. Цей етап дозволяє зробити процедуру лазерного лікування практично безболісною. Світлопровід підключається до лазера, вибираються режими дії, залежно від діаметру варикозної вени і важкості патологічного процесу. Потім флеболог власне проводить процедуру лазерної коагуляції. Включаючи лазер він поступово виводить світлопровід з вени і при цьому повністю “заварює” її. Після закінчення процедури пацієнт може відразу йти додому.

Відновний період

Після закінчення лазерної коагуляції флеболог повинен забезпечити якісне стискання варикозних вен, які були “заварені”. Для цього застосовуються компресійні панчохи, які є тонкими та пружними і довго зберігають задану міру тиску. На місця, де знаходилися особливо крупні варікозні вузли додатково укладаються спеціальні латексні подушечки або ватяні валики. Відразу після процедури лазерної абляції пацієнтові необхідно зробити пішу прогулянку. Прогулюватися бажано швидким кроком. Перші дні після процедури необхідно ходити не менше 1 години в день.

Склеротерапія

На сьогодні склеротерапія – одна з найбільш популярних малоінвазивних (“безопераційних”, пункційних) методик. Вона дозволяє не тільки усувати варикозно-розширені вени, а й проводити корекцію порушеної внаслідок варикозної хвороби гемодинаміки (ліквідувати патологічні потоки крові – рефлюкси).

Популярність склеротерапії пов’язана з відсутністю наркозу, операції, технічною простотою маніпуляції, доступністю та практично ідеальним естетичним і функціональним результатом.

Склеротерапія – це вплив спеціальних речовин (склерозантів) на внутрішню оболонку венозної стінки (інтиму), яка є причиною пошкодження та подальшого склеювання стінок і перетворення вени в безпросвітний сполучнотканинний тяж.

Після впливу склерозанту тонкий сполучнотканинний тяж утворюється протягом 2-6 місяців, надалі він піддається розсмоктуванню і повністю зникає через 1-1,5 року. Головною перевагою склеротерапії є відсутність розрізів – всі маніпуляції здійснюються через прокол шкіри голкою, що гарантує максимальну безпеку пацієнта та оптимальний функціональний і косметичний ефект.

Після склеротерапії

РЕЖИМ. Відразу після закінчення сеансу необхідно ходити протягом 30-40 хвилин. На ногу накладається компресійний бандаж, який потрібно носити, не знімаючи без дозволу лікаря від 2 до 5 днів.

Є ще декілька важливих рекомендацій, яких необхідно дотримуватись після проведення склеротерапії:

  • Уникайте тривалого стояння і сидіння.
  • Протягом 2 тижнів заборонено приймати гарячу ванну. Також, не бажано відвідувати лазню і сауну.
  • Не обмежуйте фізичну активність. Необхідно більше рухатись, ходити пішки і гуляти. Кожного дня прогулюйтесь протягом одного часу.

ПОВТОРНИЙ ОГЛЯД. Через декілька днів (від 2 до 5) необхідно записатись на повторний прийом до флеболога. Лікар огляне місця ін’єкцій, зніме компресійний бандаж і при необхідності назначить повторний сеанс склеротерапії (через 7-10 днів). Після останньої процедури 2-4 тижні необхідно носити спеціальний компресійний трикотаж.

Склеротерапія: протипоказання

Ряд серйозних протипоказань для проведення склеротерапії:

  • Цукровий діабет і важкі системні захворювання (печінково-ниркова або серцево-легенева недостатність та ін.). Перед процедурою варто пройти повну діагностику організму.
  • Місцеві і загальні інфекції.
  • Інші судинні захворювання, які лікуються оперативним втручанням: тромбоз глибоких вен, тромбофлебіт поверхневих вен.
  • Алергічний діатез. Обтяжений алергічний анамнез.
  • Склерапію не можна проводити в період вагітності і лактації.
  • Атеросклероз та інші облітеруючі захворювання нижніх кінцівок.
  • Склеротерапію не проводять лежачим і малорухомим пацієнтам
Вверх